בניית פעילויות מקוונות להשתלמויות מורים

 

שילוב של פעילויות מקוונות בהשתלמויות מאפשר למורים המשתלמים להנות מיתרונות הלמידה המקוונת, ובנוסף - להיחשף למודל הוראה חדשני שיוכלו לעשות בו שימוש עתידי עם תלמידיהם. 

הפעילות המקוונת יכולה ללוות את המפגשים הפיזיים ו"לדבר" איתם, או לחילופין - להחליף מפגש פיזי אחד במפגש מקוון.

 

דוגמאות לפעילויות מקוונות למורים (התבצעו במסגרת ההשתלמות "חברת מופת" טעם החינוך ההתיישבותי:

 

תגובות של מורים-משתלמים על הפעילויות המקוונות:

  • "כל הכבוד... שאפו... למידה חוויות מענינת מאוד הלואי וזאת תהיה השיטה העתידית ללימוד... ובלי כל ההכתבות, העומס והריצה לבגרות... ישר כוח!"

  • "היום המקוון מבחינתי השיג את המטרה של להוות השראה ליצירת שיעור מקוון משמעותי לתלמידים. כיוון שההתנסות שלי בפורמט הייתה מוצלחת, יש לי נכונות גבוהה יותר ליצור חוויה כזו גם עבור התלמידים..."

  • "נהנית מאד. נפתחו לי חלונות רבים, תרתי-משמע. גם החיפוש, גם הגילוי וגם הכתיבה  - גורמים לי הנאה רבה... בינתיים המון תודה על 'היצירה', אני מלאת התפעלות מהכשרון, מההעמקה ומהיצירתיות. יישר כוח!"

  • "היום כולו היה בנוי בצורה טובה מאד: ברור, מגוון, מציג בצורה מעולה את הכלי המקוון. אני מרגישה שהגשנו למורים פגישת השתלמות מצויינת וברמה גבוהה. תודה על התמיכה ועל הזמינות." 

 

"רציתי לומר לך תודה - אני כל כך  נהנית, זה פשוט נפלא לראות לאן האנשים לקחו את המטלות ומה עשו. החיבורים של האנשים מפתיעים ומרגשים, אני חווה חוויה רב תרבותית מאוד וזה נפלא."- רינת הררי - רפרנטית תרבות ישראל בחינוך ההתיישבותי - בעקבות בדיקת מטלות היום המקוון למורים משתלמים
 

 

"זהר, את מדגימה בצורה מושלמת את יתרונותיו של הכלי הזה לאפשרויות שיתוף והבעת מחשבות, דבר שאינו אפשרי תמיד בכיתה. תודה על השיתוף. אני מרגיש שהתעשרתי ממנו ועל כך אני אסיר תודה."


- ראובן לייבל, המטה לחינוך אזרחי במשרד החינוך - בעקבות בדיקת מטלות היום המקוון למורים משתלמים
 

 

"זהר יקרה לי, ביקרתי בשיעורים שהכנת ליום המקוון, איזו עבודה ענקית שעשית, איזה יופי, פשוט עונג צרוף של מאגרי ידע, של שאלות שכיף לענות עליהן, של סרטים שנפלא לראותם, והכל משולב וקשור ומביא עולמות רבים כל כך. בהערכה רבה ובתאבון לעוד שיעורים מסוג זה."

- אלישבע טסלר - מפקחת כוללת בחינוך ההתיישבותי - בעקבות יום מקוון למורים משתלמים