בניית ימים מקוונים לבתי-ספר

 

יום מקוון הינו יום שבו התלמידים אינם מגיעים לבית-הספר, ובמקום זה - הם לומדים מהבית בעזרת תוכנית מקוונת (אינטרנטית).

 

במסגרת היום המקוון, התלמידים עובדים בזוגות או בשלשות מול המחשבים האישיים בבתיהם, ומתבקשים לבצע מספר מטלות בפרק זמן של כמה שעות. המורה מסייע לתלמידים במידת הצורך, דרך הצ'אט, הדוא"ל ו/או הטלפון. 

 

הערך המוסף של היום המקוון הוא בכך שיום זה מאפשר לתלמידים לצאת משגרת היומיום ולהתנסות בפעילות ייחודית - חווייתית ומהנה. בנוסף, היום המקוון מאפשר לתלמידים לתרגל מיומנויות חשובות לחיים, כמו: עצמאות ולקיחת אחריות (התלמידים נדרשים לקרוא הוראות ולהתנהל על פיהן, לארגן את זמנם באופן עצמאי, לתת לעצמם הערכה וכו').


לחצו כאן ליום מקוון על הרצל וחזונו, שנערך בבית-הספר "עמקים תבור" במסגרת הוראת "תרבות ישראל ומורשתו" בשכבת ח'.

 

תגובות של תלמידים על היום המקוון:

  • "נהניתי מהיום המקוון מאוד וזו דרך טובה לצאת משיגרה רגילה של יום לימודים בכיתה עם ספר ומחברת (:"

  • "אפשר לעשות ימים מקוונים פעם בחודשיים זה יהיה ממש כיף :)"

  • "היה מעולה, היה יום כיף עם חברות ולמדתי שיכולים ללמוד ביחד. זה היה גם קצת חופש מהשגרה היומיומית, ועבודה מהבית זה רעיון נפלא."

  • "הדבר הכי משמעותי בעיניי זה שנתנו לנו לעבוד בבית לבד וזה המון אחריות, ובכל זאת הצלחנו לארגן לעצמינו את הזמן."

  • "הדבר שהיה הכי משמעותי עבורי במהלך היום הוא שהסתדרנו כאשר עבדנו בצוות. לפני תחילת העבודה פחדתי שייווצרו בינינו המון ויכוחים בעקבות העבודה בצוות. בניגוד למה שחשבתי, עבדנו בצורה טובה, שיתופית וחברית בלי ויכוחים."
     

"במהלך שנת ההתנסות, לקחת על עצמך לקדם את נושא ההוראה המתוקשבת בבית הספר רופין. במסגרת זו, הובלת פרויקט של יום מקוון ייחודי חדשני ושונה, במקצוע האזרחות לכיתות ט', ועשית זאת  תוך גילויי מנהיגות,  רוח התנדבות  ומחויבות יוצאת דופן  לנושא.

למרות הספקנות והחששות  של כל השותפים מהנושא ומחדשנותו, לא ויתרת.  דחפת את רעיון היום המקוון המתקדם והצלחת להדביק את חבריך ואת מורי בית הספר בהתלהבותך ולגרום לשינוי בתפיסות ובעבודה המקוונת בבית הספר."

למכתב ההוקרה המלא​- טלי שגיא - מדריכה פדגוגית להוראת מדעי החברה ואזרחות במכללת בית ברל - בעקבות יום מקוון לתלמידים