תקשוב בשירות הפדגוגיה

הרצאה לחדרי מורים

 

אחת השגיאות הנפוצות הקיימות היום בתחום התקשוב הינה "הלבשה" של גישות מסורתיות להוראה על פלטפורמה טכנולוגית חדשנית (קרי: מחשב ואינטרנט). במצב כזה, לטכנולוגיה אין ערך רב, ולעיתים קרובות היא אפילו מהווה מטרד. 

 

ההרצאה "תקשוב בשירות הפדגוגיה" מתמקדת בערך שיש לתקשוב בהטמעה של גישות חדשניות להוראה. ההרצאה מדגימה כיצד התקשוב מאפשר לנו ליישם בקלות ובהנאה דברים שכבר שנים כולנו מדברים עליהם אך מתקשים לבצע אותם עם מחברת ועיפרון: תהליכים של חקר וגילוי, למידה שיתופית, תלקיטים, תוצרים יצירתיים, הערכה מעצבת... 

 

ההרצאה לוקחת את המורים למסע של למידה מסוג אחר. היא חושפת אותם למגוון רחב של מטלות, וסוחפת אותם כבר במהלכה לעשות את ההתאמות לתחומי הדעת שלהם. 

חלק נוסף משמעותי הוא צפיה בְּתוצרים של תלמידים. בשלב הזה, מורים בדרך-כלל מבקשים לראות עוד ועוד תוצרים, ואז קורה דבר מופלא... אנחנו נוכחים לגלות שבדיקת העבודות - הדבר שרובינו חווים אותו כַּדבר המַשְׁמִים ביותר במלאכת ההוראה - יכולה להיות חוויה מרתקת, צבעונית ומרגשת.

זהר יקרה,

קיוויתי, חיכיתי ונהניתי מאד מפגישתך עם צוות המורות שלנו. הצגת לפנינו דרך ישימה ואפשרית ללמידה אחרת באמצעים הקיימים. דרך מעניינת, מאתגרת ועכשוית, שיש בה מן הטוב שבחידוש והטוב שבשמירת קשר אישי חם בין מחנכת לתלמידיה. אהבתי את הצעת הבלוגים כדרך לרענון וחידוש בעבודות השורשים ושמחתי לראות שיש הענות מצד מורותינו, אחרי מפגש אחד, להמשיך בדרך שהצעת. כולנו התנסינו בהתחלות (במדעים, בספרות, באזרחות ובנושאים אחרים) אבל העובדה שאת מספרת ומדגימה הצלחות נמשכות בעבודה רציפה בדרך המתגוונת כל הזמן בכיתות כשלנו, מעודדת לשדרג את העבודה של כל אחת מן המתחילות.

תודה רבה והמשך מוצלח לך ולכולנו,

תמי גבע

 

- תמי גבע, "חוף הכרמל"
 
 
 

לחצו כאן לפלייר להדפסה