רסק, לקט או סלט פירות

רב-תרבותיות בחברה הישראלית בראי הזמר העברי​

(מטלה זו ניתנה למורים במסגרת השתלמות בתרבות ישראל וחינוך אזרחי מטעם החינוך ההתיישבותי)

לחצו על התמונה הבאה כדי להיכנס למצגת "רסק, לקט או סלט פירות?", שעוסקת בנושא של רב-תרבותיות בחברה הישראלית בראי הזמר העברי.

המצגת מתארת מודל סוציולוגי המצביע על שלוש מגמות בתפיסת הרב-תרבותיות בחברה הישראלית. כמו כן, המצגת מדגימה את הקשר בין הזמר העברי לבין שלוש המגמות, תוך שילוב של קליפים מיוטיוב ושל קישורים למקורות מידע אינטרנטיים שונים. 

1) העלו על הבלוג שלכם שלושה קליפים מיוטיוב, שנותנים ביטוי לשלוש המגמות המוזכרות במצגת (קליפ לכל מגמה). ספרו בכמה מילים על הקליפ ומאפייניו, וכן כיצד הוא מתקשר למגמה הסוציולוגית שאותה הוא מבטא.

אני ממליצה לכם "לקחת את הזמן" בביצוע מטלה זו. עיקר העבודה כאן היא מציאת השירים המתאימים, בעוד שהעלאתם על הבלוג היא משימה טכנית פשוטה יחסית. נצלו את הזמן שעומד לרשותכם על מנת "להתפלש" בהנאה בזמר העברי (שוטטו באינטרנט, עיינו בספרי פזמונים עבריים, שוחחו עם חברים). אפשרו לעצמכם להנות מחוויית החקר והגילוי ולהיות תלמידים כפי שהיינו רוצים שתלמידינו יהיו - סקרנים, נלהבים ויצירתיים.2) האם יש דף מסויים במצגת ש"תפס" אתכם במיוחד? האם היה נושא שבחרתם להעמיק בו ו"להתגלגל" ממנו למקורות מידע נוספים באינטרנט? שתפו אותנו בכמה משפטים במחשבות ובשאלות שעלו בכם בעקבות העיון במצגת.

לחצו על התמונות הבאות כדי לצפות בדוגמאות לעבודות של מורים: